Zniszczył nagrobki na cmentarzu

Młodemu mieszkańcowi Miastka grożą dwa lata za kratami.

Policjanci z Miastka zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu bytowskiego, podejrzanego o uszkodzenie nagrobków na cmentarzu ewangelickim w Wołczy Wielkiej, w czerwcu br. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec czerwca dyżurny miasteckiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu nagrobków na terenie cmentarza ewangelickiego w Wołczy Wielkiej. Sprawca przewrócił trzy nagrobki oraz oderwał od nich krzyże. Na miejsce zdarzenia zostali wysłani policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce, przeprowadzili oględziny oraz ustalali i przesłuchiwali świadków.

Po szeregu czynności śledczy wytypowali sprawcę uszkodzenia nagrobków. W zeszły piątek zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu bytowskiego, który został przewieziony do miasteckiego komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia miejsca spoczynku zmarłych. Za to przestępstwo grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05