Znamy powiatowego mistrza języka niemieckiego

Nagroda pojechała do Bytowa, miastczanin na trzecim miejscu.

W  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbył się konkurs „Mistrz Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego”, który przygotowała i przeprowadziła nauczycielka języka niemieckiego Agnieszka Zwiewka.  To już X edycja tego konkursu, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół średnich z naszego powiatu. Konkurs składa się z dwóch etapów.

W listopadzie w każdej ze szkół zostały przeprowadzone eliminacje szkolne. Najlepsi uczniowie mieli prawie miesiąc czasu na przygotowanie prezentacji multimedialnych. W tym roku miały one dotyczyć ciekawej osoby związanej z powiatem bytowskim. I tak, uczestnicy konkursu przygotowali prezentacje o piosenkarce Natalii Schroeder, kolarzu Czesławie Langu, profesorze Cezarym Olbracht-Prondzyńskim, bokserze Maxie Schmerlingu i generale Georgu von der Marwitz. Z tą częścią konkursową najlepiej poradził sobie Konrad Wnuk Lipiński.

5 grudnia reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie, Zespołu Szkół Ekonomiczno Usługowych w Bytowie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy musieli zmierzyć się z testem leksykalno-gramatycznym, którego wyniki i ocena z prezentacji wyłoniły zwycięzców.

Tytuł Mistrza Języka Niemieckiego Powiatu Bytowskiego X edycji konkursu zdobył Konrad Wnuk Lipiński z ZSO w Bytowie. Drugie miejsce zdobyła zeszłoroczna zwyciężczyni Julia Zaborowska  (ZSEU w Bytowie), a na trzecim miejscu znalazł się przedstawiciel ZSOiT w Miastku Radosław Sakowski. Laureaci otrzymali z rąk dyrektora Mariusza Tredera dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Dla pozostałych finalistów przygotowano również drobne upominki.

Współorganizatorem konkursu było Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe, które pozyskało dofinansowanie ze Starostwa Powiatu Bytowskiego na realizację zadań pożytku publicznego.

Fot. Archiuwm szkoły

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05