Złapali złodziei rowerów

Nawet pięć lat więzienia grozi trzem mężczyznom podejrzanym o kradzież rowerów.

Mężczyźni w wieku 33-38 lat zostali zatrzymani przez miasteckich policjantów w Dretyniu podczas kontroli drogowej dostawczego Volkswagena. Oprócz nich w pojeździe znajdowały się 3 rowery – gokarty, o których pochodzenie zapytali kontrolujący funkcjonariusze. Nerwowe zachowanie mężczyzn oraz brak odpowiedzi wzbudziły podejrzenia policjantów.

Na jednym z gokartów znajdowała się tabliczka z numerem telefonu do właściciela rowerów. Mundurowi skontaktowali się telefonicznie z właścicielem i dowiedzieli się, że 12 sierpnia ok godz. 18.50 w Darłowie jakieś osoby wypożyczyły trzy gokarty i ich nie zwróciły w wyznaczonym czasie. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do miasteckiego komisariatu, gdzie spędzili noc w policyjnym areszcie i śledczy przedstawili im zarzuty.

Ponadto, jak ustalili policjanci pracujący nad sprawą, jeden z mężczyzn wypożyczając gokarty posłużył się skradzionym dowodem osobistym.

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05