Złapali wandala, który zniszczył skrzynkę energetyczną

Doszło do wielkiego zwarcia, ale mężczyźnie nic się nie stało.

Policjanci z Miastka zatrzymali 18-latka, który zniszczył skrzynkę elektryczną. Niszcząc urządzenie miał wiele szczęścia, ponieważ mimo że doszło do zwarcia instalacji, jemu nic się nie stało. Mężczyzna został już przesłuchany, a śledczy przedstawili mu zarzut zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawiana wolności do pięć lat.

W lutym miasteccy policjanci zostali poinformowani o zniszczeniu skrzynki elektrycznej na jednej z ulic miasta. Pokrzywdzona firma energetyczna straty wyceniała na sześć tysięcy złotych. Śledczy zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym widać młodego mężczyznę kopiącego w skrzynkę. Wandal miał wiele szczęścia, ponieważ pomimo tego, że doszło do zwarcia instalacji, jemu nic się nie stało.

Policjanci pracując nad sprawą zbierali informacje dotyczące zdarzenia. Śledczy przesłuchiwali świadków, a kryminalni wytypowali podejrzewane o przestępstwo osoby. W trakcie tych czynności policjanci ustalili sprawcę zniszczenia skrzynki. 18-letni mieszkaniec Miastka został już przesłuchany. Zebrane przez śledczych materiały dały podstawy do przedstawienia mu zarzutów zniszczenia mienia. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem

Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do pięć lat.

Fot. KPP Bytów

 

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05