Zatrzymali kierowcę z fałszywym prawem jazdy

 

Zatrzymanemu na ul. Koszalińskiej mężczyźnie grozi pięć lat za kratami.

25-letni mieszkaniec powiatu świeckiego podawał policjantom nieprawdziwe dane osobowe, a potem posłużył się sfałszowanym prawem jazdy.

W Miastku na ul. Koszalińskiej policjanci kontrolowali dostawcze iveco. W trakcie czynności kierujący stwierdził, że zapomniał prawa jazdy. Mężczyzna podawał także policjantom nieprawdziwe dane osobowe. Po dłuższej chwili okazał jednak prawo jazdy, które jak stwierdził, znalazł pod siedzeniem, bo widocznie mu tam wypadło.

 

Mundurowi dokładnie przyjrzeli się okazanemu dokumentowi. Prawo jazdy kontrolowanego kierowcy wydało się im nieautentyczne. Przypuszczenia policjantów okazały się trafne. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, a ponadto dokument o takim numerze nie został wyprodukowany.<b>

 

25-latek został zatrzymany i przewieziony do miasteckiego komisariatu.

Jak wskazują ustalenia śledczych mężczyzna sfałszowany dokument najprawdopodobniej zakupił poza granicami kraju. .Śledczy przedstawili mu zarzut użycia podrobionego dokumentu jako autentycznego.

Dodatkowo za wprowadzanie policjantów w błąd co do swojej tożsamości i kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień, mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1 tys. złotych. Teraz o dalszym losie 25- latka zadecyduje sąd.

 

Za używanie podrobionego dokumentu jako autentycznego grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05