Zapłacimy za to wszyscy – już coraz bliżej nowego prawa

Sejm dyskutuje o abonamencie radiowo-telewizyjnym.

Abonamentu nie płaci obecnie ponad połowa Polaków, bo państwo nie ma możliwości sprawdzenia kto jest posiadaczem radia czy telewizora. Płacą więc tylko ci, którzy chcą płacić.

Według projektu ustawy, nad którą pracują posłowie, operatorzy telewizji kablowych i platform satelitarnych będą musieli przekazywać dane o swoich klientów. Pomysłodawcy ustawy uznali, że skoro ktoś płaci za korzystanie z płatnej telewizji, to musi w domu mieć telewizor. Będzie więc trzeba zarejestrować odbiornik, a Poczta Polska będzie pobierać za niego abonament.

Za radio zapłacić trzeba będzie 7 zł miesięcznie, a za radio i telewizor – 22,70 zł. Jeśli mimo to, ktoś nie będzie dalej płacił abonamentu zostanie potraktowany tak jakby nie zapłacił mandatu lub podatku, musi się więc liczyć z wizytą poborcy skarbowego lub zajęciem konta przez skarbówkę.

fot. sxc.hu

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05