Zapaśnicy z Miastka wrócili z workiem medali

Dobrze zaprezentowali się młodzi adepci zapasów, którzy reprezentowali Miastko na Turnieju Zapaśniczym Młodzików w Żukowie, który był XXIII Memoriałem H. Boreckiego i E. Wojdy.

W Turnieju wystartowało łącznie 111 uczestników z 11 klubów województwa warmińsko-mazurskiego, lubuskiego i pomorskiego oraz reprezentacja z Kaliningradu.

Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 11 zawodników. Wszyscy z nich zdobyli medale. Złote medale w mini zapasach (do lat 11) zdobyli: Sebastian Tandecki (29 kg), Karol Bińczyk (41 kg), Alex Ruszczyk (50 kg), Srebrne medale wywalczyli: Dominik Daleszak (23 kg), Leon Rudnik (26 kg), Brązowe medale wywalczyli: Dawid Zygmuntowicz (29 kg) i Hubert Wojciechowski (38 kg). Złoty medal w grupie wiekowej młodzików (do lat 14) wywalczył Kacper Karaśkiewicz (38 kg). Kacper Jest aktualnym mistrzem Polski młodzików i bez problemu poradził sobie ze swoimi przeciwnikami wygrywając wszystkie cztery walki przed regulaminowym czasem.

Srebrny medal wywalczył Jakub Dobrowolski (66 kg). W wadze Jakuba startowało ośmiu zawodników. Brązowe medale wywalczyli: Wiktor Wojciechowski (35 kg), Bartłomiej Tandecki (42 kg). W klasyfikacji drużynowej ZKS Miastko był czwarty. Zwyciężyła Cartusia Kartuzy przed Moreną Żukowo i reprezentacją Kaliningradu.

– Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników – mówi Kazimierz Wanke, trener Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko. – Tym razem wszyscy wywalczyli medale w swoich kategoriach wagowych. Przed szansą wywalczenia piątego złotego medalu dla Miastka był Wiktor Wojciechowski, lecz tego nie wykorzystał.

Należy nadmienić, że ś. p. Henryk Borecki był trenerem Kazimierza Wanke i Andrzeja Wrońskiego – głównego organizatora zawodów w Żukowie.