Z siekierą na policjantkę

Pijany miastczanin chciał, żeby go zastrzelili

Do bardzo groźnie wyglądającej interwencji policyjnej doszło w Miastku. Mężczyzna, który wszczął awanturę domową zaatakował siekierą funkcjonariuszkę, która próbowała go uspokoić.

Jak informuje policja funkcjonariusze zostali wezwani do jednego z domów w Miastku przez kobietę, która alarmował, że jej konkubent grozi popełnieniem samobójstwa. Gdy dwuosobowy patrol dojechał na miejsce zdarzenia zastał tam 35-letniego mężczyznę, który na widok mundurowych zaczął machać siekierą. Był tak agresywny i groził,m że zabije swoją konkubinę. Aby udowodnić, że nie rzuca słów na wiatr uderzył kilka razy siekiera w stół. W pewnej chwili mężczyzna wziął zamach i zaatakował siekierą policjantkę wchodzącą w składa patrolu. Funkcjonariuszka uskoczyła w bok a siekiera wbiła się w podłogę tuż przed jej nogami. Wówczas policjanci obezwładnili napastnika i odwieźli go do aresztu. Okazało się, że 35-latek miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak relacjonują policjanci po wytrzeźwieniu awanturujący się mężczyzna został przesłuchany. Podczas przesłuchania miał wyjaśnić funkcjonariuszom, że zachowywał się agresywnie wobec interweniującego patrolu, bo chciał, aby funkcjonariusze go zastrzelili. Konkubina zatrzymanego mężczyzny zeznała, że od dłuższego czasu nadużywał on alkoholu.

Miastczanin odpowie za stosowanie gróźb karalnych i napaść na funkcjonariusza na służbie. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

O Redakcja

Jedna odpowiedź do “Z siekierą na policjantkę

 1. Ciara

  Mezczyzna wyjasnial w myslowickiej prokuraturze, ze jest lokatorem mieszkania, na ktore napadl ktos z siekiera, a nie napastnikiem. Nie wiadomo, po co wyszedl z tym narzedziem na ulice. 19-latek uslyszal zarzut czynnej napasci na policjanta. Nie przyznal sie do winy.

Dodaj komentarz

 • O nas

  kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
 • Kontakt

  Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

  redakcja@kuriermiastecki.pl

  tel. 59 724 01 05