Z komputerem za pan brat

Ponad trzydziestu uczniów wzięło udział w dwunastej edycji Międzyszkolnego Konkursu „Mistrz Klawiatury”, która odbyła się w miasteckim gimnazjum.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: najmłodszych szkoły podstawowej, klas cztery-sześć, oraz w kategorii gimnazjum.
Do rywalizacji o miano Mistrza Klawiatury stanęło 17 uczniów ze szkół podstawowych (SP 1 Miastko, SP 2 Miastko, ZS w Dretyniu) i 16 uczniów miasteckiego gimnazjum. W kategorii – klas I-III szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Matylda Krysztoforska SP 1 w Miastku, drugie Paweł Cheba z SP 1 w Miastku, a trzecie Filip Rodewald z SP 2 w Miastku. W kategorii klas IV-VI:
najlepszy okazał się Filip Hebel z SP 2, drugi był Igor Szastak z SP 1, a trzeci Błażej Orczyk z SP 2 w Miastku. W kategorii gimnazjum pierwszą pozycję zajął Przemysław Nakielski, drugą Hubert Stojanowski, a trzecią Tomasz Kisielewski.

Tytuł „Mistrz Klawiatury 2017” zdobył Jakub Kondratowicz z ZS w Dretyniu. Najmniejszą ilość błędów popełnił Dominik Żmuda Trzebiatowski z Gimnazjum w Miastku, zaś najmłodszym uczestnikiem był Filip Rodewald (rocznik 2009 r.) z SP 2 w Miastku. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, a zdobywca tytułu i uczestnik, który popełnił najmniej błędów – pamiątkowe puchary.

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli informatyki: Arkadiusza Włodarskiego, Marka Grymbowskiego, Celinę Król oraz Teresę Stoltmann.

Fot. Archiwum szkoły

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05