Wrócili z medalami

W Wałbrzychu odbył się Puchar Polski Juniorów (do lat 20) w zapasach w stylu klasycznym.

W zawodach startowało 92 zawodników z 28 klubów. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowali bracia bliźniacy – Piotr i Paweł Zabłoccy. Piotr wywalczył złoty medal w wadze do 77 kg, a Paweł brązowy medal w wadze do 82 kg.

Piotr stoczył cztery walki. Pokonał następujących zawodników: Jakuba Hildebrandta (GKS Cartusia Kartuzy) przez przewagę techniczną 10:2; Viktora Zaobornego (SKF Olimp Kostrzyn) przez położenie na łopatki. W walce półfinałowej pokonał Patryka Bednarza (Olimpijczyk Radom) przy remisie punktowym 3:3. W finale po bardzo zaciętym pojedynku pokonał Michała Jarka (LUKS Athletic Wola Krzysztoporska) na punkty 2:0.

Paweł Zabłocki stoczył również cztery pojedynki. Przegrał tylko jedną walkę z zawodnikiem Sobieskiego Poznań Bartoszem Rajterem, a w walce o „brąz” pokonał Karola Stasiewicza (Podlasie Białystok) przez położenie na łopatki przy stanie punktowym 10:6.

W punktacji drużynowej Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko zajął wysokie szóste miejsce na 28 startujących klubów. – Zdobyte medale Piotra i Pawła na tych zawodach świadczą o ich wysokiej klasie. Od tego roku startują w starszej grupie wiekowej juniorów (do lat 20) i prawdopodobnie będą powołani do kadry narodowej. Należy przypomnieć, że Piotr Zabłocki w roku ubiegłym był reprezentantem Polski kadetów (do lat 17). Startował w MŚ i ME kadetów – komentuje Kazimierz Wanke.

ZKS Miastko zajmując szóste miejsce w klasyfikacji końcowej zaprezentował się najlepiej spośród wszystkich klubów województwa pomorskiego.

Dwóch wychowanków ZKS Miastko startowało w tych zawodach zajmując następujące miejsca:

 • Filip Petrończak (Unia Racibórz) – V miejsce w wadze do 67 kg

 • Hubert Rudnik (Olimpijczyk Radom) – V miejsce w wadze do 87 kg.

 

O Redakcja

Dodaj komentarz

 • O nas

  kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
 • Kontakt

  Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

  redakcja@kuriermiastecki.pl

  tel. 59 724 01 05