Wpadli, gdy kradli palety

Policjanci złapali na gorącym uczynku złodziei, którzy kradli palety z jednej z miasteckich firm.

31- latek z Koszalina i jego rok starszy kolega wpadli w ręce gdy pakowali łup na ciężarówkę. Pod koniec maja miasteccy policjanci zostali poinformowani o kradzieży palet z jednego z zakładów znajdujących się na terenie miasta. Pokrzywdzony oszacował, że z terenu firmy zginęło ponad 170 palet o wartości ponad 4,5 tys. złotych.

Gdy więc, policjanci zauważyli zaparkowany przy paleciarni samochód oraz dwóch mężczyzn, którzy na widok mundurowych szybko do niego wsiedli, natychmiast podjęli kontrolę. Okazało się, że mieszkańcy Koszalina chwilę wcześniej z zakładu ukradli palety i zapakowali je do samochodu.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia zostali przesłuchani. Śledczy 32-latkowi przedstawili 6 zarzutów m.in. kradzieży, posiadania narkotyków i kierowania pojazdem pod ich wpływem. 31-latek odpowie za usiłowanie kradzieży. Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


Fot. KPP BYTÓW

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05