Uroczysta sesja Rady Miejskiej – zobacz zdjęcia

Sesja odbyła się z okazji jubileuszu 4oo-lecia nadania Miastku praw miejskich. W sobotę, 25 marca w sali herbowej ratusza uroczystą sesją Rady Miejskiej zainaugurowano obchody 400-lecia Miastka. Sesja miała bardzo uroczysty charakter, a uczestniczyli w niej radni miejscy i powiatowi, władze powiatu, urzędnicy, szefowie jednostek gminy, przedsiębiorcy, dyrektorzy i goście spoza gminy.
Sesja była podzielona będzie na dwie części – oficjalną i artystyczną. Pierwsza część rozpoczęła się uroczystym odegraniem przez trębaczy fanfar. Do sali weszli miasteccy wojowie w historycznych strojach. Jeden z nich odczytał przygotowany specjalnie na tę okazję list. Po przemówieniach gości burmistrz Ramion Ramion i przewodniczący Rady Miejskiej Jan Basara wręczyli wszystkim zgromadzonym pamiątkowe monety wybite z okazji 400-lecia Miastka.

Na zakończenie tej części sesji zebrani wysłuchali wykładu dra Kacpra Pencarskiego z Akademii Pomorskiej w Słupsku nt. „Zawiła droga do miasta. Proces miastotwórczy Miastka (1617-1721)”.

Uczestnicy sesji otrzymali także specjalny numer Miasteckiego Informatora Samorządowego, tym razem poświęconego historii Miastka. Po wyjściu z ratusza uczestnicy spotkania udali się pod Pomnik Narodu Polskiego, gdzie władze Miastka złożyły wiązankę z biało-czerwonych goździków.
Druga część sesji odbyła się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Miastku, gdzie w uroczystym koncercie wystąpili uczniowie tejże szkoły, zespół wokalny harmonia z MGOK, a na zakończenie szkolna orkiestra pod dyrekcją Wiesława Nizio. Nie zabrakło też tortu z napisem „400 lat Miastka”.

Fot. Dariusz Jawor

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05