Udowadniali, że nauka jest fajna

Bałtycki Festiwal Nauki zawitał do Miastka. Uczniowie mogli przekonać się, że nauka to nie tylko czytanie książek.

Festiwalowe imprezy odbyły się w miasteckim gimnazjum. Zorganizowali je nauczyciele i uczniowie w porozumieniu z Uniwersytetem Gdańskim oraz Akademią Pomorską w Słupsku. Wzięło w nich udział ponad 200 osób ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej ze Słosinka, Przedszkola nr 1 oraz uczniowie gimnazjum.
Na uczniów czekały pokazy i doświadczenia z fizyki, chemii i matematyki. Uczniowie mogli obejrzeć między innymi: pływające jajko, jajko w butelce, gumowe jajko, węże faraona, mogli zbudować wieżę Hanoi, przeciąć wstęgę Möbiusa, ułożyć magiczny sześcian, popatrzeć przez trójwymiarowe okulary i przez peryskop. Mogli też zaobserwować topienie szkła, wytworzyć prąd z ziemniaków, wypocząć na materacu z gwoździ.

Dowiedzieli się też, jak samemu wykonać świeczkę, co to jest Nurek Kartezjusza, sprawdzić działanie kondensatora wykonanego z butelki, pograć na komputerze w gry zaprojektowane przez uczniów, sprawdzić, jak działa komputer zanurzony w oleju, podziwiać lampę Lawa i wybuch wulkanu.

Fot. Archiwum Gimnazjum

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05