Udane występy na zawodach międzynarodowych

Z jednym medalem złotym i dwoma brązowymi wrócili z Lubawy zawodnicy Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko.

Wzięli tam udział w Międzynarodowej Lidze Bałtyckiej Młodzików o Puchar Burmistrza Lubawy. W zawodach uczestniczyło 70 zawodników z 13 klubów, w tym silna ekipa ze Swietłogorska w obwodzie Kaliningradzkim. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało dwóch zawodników i jedna zawodniczka. Złoty medal w kategorii wagowej do 38 kg wywalczył Kacper Karaśkiewicz, który stoczył cztery zwycięskie walki. W finale pokonał Jakuba Łupaczewskiego z Sokoła Lubawa przez przewagę techniczną 12:1.

Brązowe medale wywalczyli: Wiktor Wojciechowski w kategorii wagowej do 35 kg oraz Patrycja Strzelczyk w kategorii wagowej do 53 kg. – Swoją wysoką formę potwierdził Kacper Karaśkiewicz, który jest aktualnym mistrzem Polski młodzików, natomiast duże brawa należą się dla Patrycji Strzelczyk, aktualnej wicemistrzyni Polski młodziczek, która podjęła się trudu rywalizowania z chłopcami – mówi Kazimierz Wanke. – Razem stoczyła cztery walki, przegrała tylko jedną z bardzo silnym zawodnikiem gospodarzy Filipem Łużyńskim. Patrycja dopiero w końcowej fazie walki musiała uznać wyższość swojego przeciwnika. Walkę o brązowy medal wygrała z zawodnikiem z rosyjskiego Swietłogorska Glebem Goldayevem na punkty 5:1.

Fot. Archiwum klubu

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05