Udane starty zapaśników

Czterech młodych zapaśników z Miastka wróciło z medalami.

Czterech z pięciu zawodników reprezentujących Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko wróciło z medalami z rozgrywanego w Kartuzach Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego Młodzików o Puchar Prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego.

W zawodach brało udział 88 zawodników z dziewięciu klubów województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, w tym dwie silne ekipy z Rosji – Kaliningradu i Swietłogorska.
Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało pięciu zawodników, a czterech z nich wywalczyło medale w swoich kategoriach wagowych.

Złoty medal w młodzikach (do lat 14) wywalczył Wiktor Wojciechowski w wadze do 32 kg. W finale wygrał na punkty z reprezentantem Kaliningradu Wiktorem Kisielevem. Srebrny medal wywalczył Jakub Dobrowolski (59 kg). W walce finałowej przegrał z Oliwierem Godzińskim (Cartusia Kartuzy) przez położenie na łopatki. Piąte miejsce wywalczył Bartłomiej Tandecki (42 kg)

W Minizapasach (do lat 11) brązowy medal wywalczył Sebastian Tandecki (26 kg) oraz Alex Ruszczyk (66 kg). – Cieszy mnie występ moich zawodników, którzy ciągle podnoszą swoje umiejętności na macie – mówi Kazimierz Wanke, trener miasteckich zapaśników. – Szczególnie Wiktor Wojciechowski, który dojeżdża na treningi do Miastka z Kołtek (15 km od Miastka) oraz Jakub Dobrowolski z Kwisna (8 km od Miastka).