Uczyli się pięknie pisać

Szkolny Konkurs Kaligraficzny „Mistrz Kaligrafii” zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 2 w Miastku.

Celem konkursu było rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania oraz odkrywanie i rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów. Konkurs, który przygotowały nauczycielki Natalia Felska oraz Karina Kupiec, adresowany był do pierwszoklasistów.

Uczniowie, którzy wzięli udział w zmaganiach mieli przepisać fragment wiersza Jana Brzechwy pt: „Przyjście lata”. Pierwsze miejsce zajęła Liliana Andrysiak z kl. I b, drugie Hanna Krupka z tej samej klasy, a trzecie miejsce Alexa Alfsa z kl. I a.

Komisja w składzie: Ewa Kisielewska – przewodnicząca, Barbara Żukowska oraz Iwona Degis oceniając prace dzieci brała pod uwagę: właściwe łączenie liter, ich równomierne położenie, utrzymywanie się w liniaturze, prawidłowe rozmieszczenie tekstu, czytelność, poprawność graficzna, ortograficzną i interpunkcyjna oraz ogólne wrażenie estetyczne.

Fot. Archiwum szkoły

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05