Uciekał i wpadł do rowu

Pijany kierowca zatrzymany, ranna pasażerka w szpitalu.

Dwa lata więzienia grożą 29-letniemu mieszkańcowi powiatu słupskiego. Mężczyzna po pijanemu kierował samochodem, a gdy zobaczył radiowóz zaczął uciekać, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Do szpitala trafiła pasażerka samochodu.

Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy w okolicy miejscowości Karwno w gminie Czarna Dąbrówka. Patrolujący okolice policjanci zauważyli volkswagena, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Już po chwili na drodze gruntowej kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Jak się okazało mężczyzna w organizmie miał ponad 0,6 promila alkoholu.

Jak ustalili policjanci mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód, którym kierował nie był ubezpieczony i nie miał ważnych badań technicznych. W wyniku tego zdarzenia do szpitala przewieziona została 26- letnia pasażerka volkswagena. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku oraz rozbitego pojazdu. Śledczy w najbliższym czasie przesłuchają 29-latka i przedstawią mu zarzuty m.in. kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Fot. KPP Bytów

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05