Tragedia na drodze – wymusił i zepchnął auto pod ciężarówkę

Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło w Bytowie.

Z wstępnych ustaleń wynika, że samochód którym podróżował został zepchnięty na przeciwległy pas ruchu przez, kierowcę który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Uderzone auto wpadło wówczas pod ciężarówkę.

Do wypadku doszło 27 lipca na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej i Lęborskiej. Funkcjonariusze ustalili, że 24-letni kierowca seata wyjeżdżając z ul. Przemysłowej najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w bok jadącego ul. Lęborską w kierunku centrum Bytowa audi. W wyniku zderzenia kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i prawym bokiem uderzył w jadącą w przeciwnym kierunku ciężarową scanię. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 59-letni kierowca audi zmarł na miejscu.

Droga w tym miejscu była zablokowana, wyznaczone zostały objazdy. Jak się okazało kierowca seata nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jego prawo jazdy straciło ważność w kwietniu. 24-latek oraz 30-letni kierowca ciężarówki byli trzeźwi. Postępowanie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Bytowie. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do ośmiu lat.


Fot. Archiwum policji

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05