Tracą prawo jazdy za szybką jazdę

Tylko w miniony weekend w Miastku i okolicach prawo jazdy straciło czworo kierowców. Jeden z nich przez Miastko jechał prawie o 60 km/h za szybko.


W miniony weekend policjanci kontrolowali prędkość w miejscach, gdzie kierujący pomimo poruszania się w obszarze zabudowanym, często nie stosują się do przepisów. Przekraczanie prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w związku z tym mundurowi z pełną stanowczością reagowali na przypadki łamania prawa.

W sobotę prawa jazdy straciło trzech kierujących. W Jutrzence po południu kierujący citroenem przekroczył prędkość o 59 km/h, natomiast wieczorem w Bytowie na ul. Miasteckiej kierujący audi jechał o 58 km/h za szybko, a chwilę później w Dretyniu w ręce mundurowych wpadł kierowca toyoty, który przekroczył prędkość o 52 km/h.

Następnego dnia prawa jazdy straciło pięciu kierujących. Wszyscy zatrzymani do kontroli zatrzymani zostali w Zieliniu. Niechlubni rekordziści 40 – letnia kierująca mercedesem i 30 – letni kierowca audi prędkość przekroczyli o 83 km/h.

Kierowcy oprócz utraty na trzy miesiące dokumentu pozwalającego im kierować pojazdami, za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami.

O Redakcja

Jedna odpowiedź do “Tracą prawo jazdy za szybką jazdę

 1. WAŻNE

  Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 17 lutego 2014 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym, oraz szczegółowego zakresu badań i sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych, konstrukcja i wykonanie przyrządu powinny zapewniać wskazanie pojazdu, którego prędkość została zmierzona (§ 5. 1.).
  Urządzeniaa, które są używane przez Policję są niezgodne z prawem! Nie przyjmować mandatów!

Dodaj komentarz

 • O nas

  kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
 • Kontakt

  Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

  redakcja@kuriermiastecki.pl

  tel. 59 724 01 05