Takiej imprezy w Miastku jeszcze nie było

Kilkudziesięciu średniowiecznych wojów spróbuje zdobyć Gród Rummela na Górze Królewskiej.

Oblężenie Grodu Rummela jest częścią obchodów 400-lecia Miastka. Wszystko odbędzie się w miejscu, które na wzór średniowieczny zbudowali Jerzy Przybyłowski wraz z synami – Wojciechem i Arturem. Impreza odbędzie się 16 i 17 września.O godz. 10.00 w sobotę rozpoczną się warsztaty m.in. kowalskie, ciesielskie i tkackie. Czynna będzie także strzelnica łucznicza, na której będzie można strzelać z łuku oraz nauczyć się rzucać włócznią do celu.

W Grodzie Rummela, a także na podgrodziu powstaną stoiska z jadłem i piciem oraz rękodziełem. Wojowie przyjadą na swych rumakach już w piątek, 15 września, i rozbiją obóz wewnątrz Grodu i u jego podnóża. Przez całą noc toczyć się będzie intensywne życie obozowe, czyli przygotowania do walk. W sobotę, 16 września o godz. 15.00 zacznie się Turniej Walki, czyli zmagania wojów w „Drodze Woja”, Kręgu Zdrady” i „Kręgu Honoru”. Rycerze walczyć będą w konkurencjach strzelania z łuku, rzucania toporami i walki na włócznie. O godz. 18.00 zacznie się oblężenie Grodu Rummela z odsieczą.

Po trudach walki będzie można odpocząć przy muzyce i wziąć udział w rycerskiej biesiadzie. W niedzielę, 17 września kontynuowane będą warsztaty rzemieślnicze. Odbędzie się też  turniej walk drużynowy, a na godz. 15.00 zaplanowano wręczenie nagród i zakończenie wydarzenia. Organizatorami imprezy są: Drużyna Grodu Rummela, Gmina Miastko i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

 

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05