Szkoła ewakuowana, szukali bombiarza

Policyjne ćwiczenia w Miastku.

Funkcjonariusze z Miastka sprawdzali szybkość i fachowość swoich działań w sytuacji kryzysowej. Scenariusz ćwiczeń był następujący. Nieznany sprawca podłożył ładunek wybuchowy w szkole i uciekł. Mundurowi już po chwili byli na miejscu. Jeszcze przed ich przyjazdem pracownicy szkoły zdążyli ewakuować uczniów. Policjanci rozpoczęli od sprawdzenia wszystkich pomieszczeń w szkole, aby upewnić się czy ktoś w nich nie pozostał. Następnie zabezpieczyli dojazdy oraz wejścia do budynku. Po chwili pojawił się również policyjny pirotechnik, który rozpoczął poszukiwanie ładunku. Ten został zlokalizowany i przetransportowany do opancerzonego pojazdu.

Równocześnie policjanci skupili się na ustalaniu sprawcy, który podłożył bombę. Świadkowie widzieli jak uciekał. Opisali jego dokładny rysopis oraz nakreślili kierunek ucieczki. Na miejsce został skierowany przewodnik z psem służbowym. Po chwili pies złapał trop i rozpoczął poszukiwanie. W oddalonym o kilkaset metrów lesie udało się znaleźć zamaskowanego sprawcę. Pies sprawnie go obezwładnił, a policjanci zatrzymali.

Fot. KPP Bytów

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05