Szansa na zmianę zawodu

Bezrobotni już mogą się zgłaszać na szkolenia.

Szansa dla bezrobotnych, którzy chcą zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe. Powiatowy Urząd Pracy w Bytowie prowadzi już rekrutację na szkolenia indywidualne oraz grupowe, a także staże i prace interwencyjne. Na razie może z nich skorzystać 75 osób, a docelowo aż 150. Zgłaszać się mogą osoby, które ukończyły trzydzieści lat.

Wsparcie adresowane jest szczególnie do osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj.: w wieku 50 lat i więcej, kobiet, osób niepełnosprawnych, długotrwale bezrobotnych oraz osób o niskich kwalifikacjach zawodowych.

W ramach projektu przewidziano pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe indywidualne, spotkania z trenerem osobistym. Pierwsze spotkania z doradcami rozpoczną się jesienią.

Następnie dziesięć osób będzie mogło wziąć udział w szkoleniu „Magazynier z obsługą wózka”. Po pozytywnym zaliczeniu kursu, uczestnicy mogą liczyć na półroczne staże lub trwające siedem miesięcy prace interwencyjne u wybranych pracodawców.

Kolejne dziesięć osób trafi na szkolenie „Sprzedawca”. Jego uczestnicy, po zdobyciu nowych kwalifikacji, również będą mogli liczyć na staż lub zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych.

Wsparcie to przewidziano także dla 25 uczestników projektu, którzy przejdą szkolenia indywidualne. Ze stażu lub prac interwencyjnych skorzystać będzie mogła też grupa pozostałych 30 uczestników, którzy nie odbędą szkoleń.

Fot. PUP

 

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05