Szansa na lepszą komunikację

Mijanka kolejowa w Kępicach coraz bliżej.

Przebudowa dróg oraz rozwój komunikacji kolejowej w regionie były tematami spotkania samorządowców z wiceministrem infrastruktury i budownictwa Kazimierzem Smolińskim w słupskiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele kolei i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W trakcie dyskusji, do której doszło z inicjatywy wicewojewody Mariusza Łuczyka, okazało się, że najpilniejszymi i najbardziej oczekiwanymi na realizację są inwestycje dotyczące: budowy drugiego toru kolejowego na trasie Słupsk – Trójmiasto (linia nr 202), modernizacja linii kolejowej Szczecinek – Ustka (linia 405) oraz budowa drogi ekspresowej na trasie Szczecin – Gdańsk (S6). Jednocześnie padły deklaracje, że jest możliwe, już przed rozpoczęciem modernizacji linii kolejowej, uruchomienie tzw. mijanki w Kępicach. Rozwiązanie to zdecydowanie poprawi komunikację i usprawni dojazd do pracy oraz ruch turystyczny na trasie Szczecinek – Słupsk – Ustka.

W bliskich planach realizacyjnych jest również budowa drogi ekspresowej S6, która połączy komunikacyjnie Słupsk z Trójmiastem oraz budowa drugiego toru kolejowego na trasie Słupsk – Trójmiasto. Drugie spotkanie, podsumowujące efekty złożonych propozycji i deklaracji, jakie padły w trakcie debaty odbędzie się również w Delegaturze Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Słupsku.

Fot. Pomorski Urząd Wojewódzki

O Redakcja

2 odpowiedzi do “Szansa na lepszą komunikację

 1. Gość

  Obiecanki cacanki !!!!

 2. Podróżny

  Gadać potrafią dużo a robić nic nie potrafią !!!!

Dodaj komentarz

 • O nas

  kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
 • Kontakt

  Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

  redakcja@kuriermiastecki.pl

  tel. 59 724 01 05