Szalał zepsutym samochodem, rozbił stojące auta

Latarką pasażer oświetlał mu drogę.

Nawet dwa lata więzienia grożą kierowcy, który w nocy jeździł zdekompletowanym samochodem. Auto nie miało reflektorów, więc drogę latarką oświetlał pasażer. W trakcie swojego „rajdu” po Gałęźni Małej mężczyzna uszkodził zaparkowane samochody. Pomimo, że był nietrzeźwy winę starał się zrzucić na pasażera, bo ten miał mu źle oświetlać drogę. Mężczyzna został zatrzymany po tym jak policjanci zostali poinformowani, że w nocy ktoś wjechał w ich zaparkowane przed domem samochody.

Policjanci wstępnie ustalili, że 22 – letni mężczyzna ze swoim znajomym w nocy jeździli uszkodzonym, zdekompletowanym volkswagenem. W pewnym momencie 22 – letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dwa zaparkowane samochody, a następnie odjechał i samochód ukrył w lesie. Pomimo, że najprawdopodobniej był nietrzeźwy, a do tego nie ma prawa jazdy, winę starał się zrzucić na pasażera, bo ten mu źle oświetlał drogę.

W chwili zatrzymania 22-latek z gminy Kołczygłowy w organizmie miał ponad 0,6 promila alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nie posiada prawa jazdy, a samochód, którym jeździł nie był dopuszczony do ruchu. W najbliższym czasie mężczyzna zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi do dwóch lat za kratami.

Fot. KPP BYTÓW

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05