Sukces miasteckiego zapaśnika

Udany występ na mistrzostwach młodzików.

Kacper Karaśkiewicz wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 38 kg w rozgrywanych w Raciborzu VI Mistrzostwach Polski Młodzików (do lat 14) w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wzięło udział ponad 230 zawodników z 40 klubów całej Polski.

Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało trzech zawodników. Kacper stoczył łącznie pięć walk. Pierwszą wygrał z Pawłem Gaworem przez przewagę techniczną 8:0. Drugą walkę z Danielem Kanią (GKS Katowice) przez przewagę techniczną 8:0. Kolejny bardzo zacięty pojedynek miastecki zawodnik stoczył z Igorem Krawczyńskim (Gwardia Warszawa). Kacper w tej walce pokazał ducha walki i wygrał z nim na punkty 5:4. W półfinale miastczanin spotkał się z kolejnym zawodnikiem Gwardii Warszawa Maciejem Szmitem. Tę walkę przegrał przez położenie na łopatki. Do walki „o brąz” Kacper wyszedł bardzo skoncentrowany. Jego przeciwnikiem był Kewin Materna (Agros Zamość). Zapaśnik z Miastka wygrał z nim na punkty 9:5.

Pozostali miastczanie Wiktor Wojciechowski i Piotr Ziembicki, którzy startowali w kategorii 35 kg sklasyfikowani zostali w drugiej dziesiątce. – Nasi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie. Duże brawa dla Kacpra Karaśkiewicza, który drugi rok z rzędu wywalczył medal, choć nie obronił tytułu mistrza Polski – mówi Kazimierz Wanke, trener misteckich zapaśników. – Kacper walczył w wyższej kategorii wagowej z dużą niedowagą. Wiktor Wojciechowski wygrał tylko jedną walkę, natomiast Piotrek przegrał dwie swoje walki.

Fot. Archiwum klubu

Pierwszy od prawej na podium – Kacper Karaśkiewicz z brązowym medalem.

 

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05