Strażacy będą szkolić uczniów

Na własne oczy zobaczą jak rozprzestrzenia się dym.

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Miastku urządzono salę edukacyjną „Ognik”. Uczniowie i nauczyciele, którzy będą korzystać z tej sali, będą mogli sprawdzić jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru oraz jak działają czujki pożarowe.

Program szkoleń będzie wzbogacany o tematykę sezonowych zagrożeń takich jak: wypalanie traw, tlenek węgla, palenie ognisk w lesie, bezpieczeństwo na akwenach w okresie letnim i zimowym. Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzyma certyfikat „Dzielny Mały Ognik” za wykazanie się znajomością zasad bezpieczeństwa i sprawnością fizyczną. Salę otwarto pod koniec czerwca.

W uroczystości oprócz strażaków, policjantów i leśników udział wzięli m.in. burmistrz Roman Ramion, wicestarosta Zbigniew Batko i wicewojewoda Mariusz Łuczyk.


Fot. Starostwo Powiatowe w Bytowie

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05