Sportowe zmagania przed komputerem

Pierwszy taki turniej w gminie Miastko.

Turniej Counter-Strike Global Offencive LAN Łodzierz 1vs.1 zorganizowano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy.

Turniej w Łodzierzy należy do nowej dyscypliny jakim jest elektroniczny sport. Jest to forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe. W turnieju udział wzięło 18 zawodników z Miastka, Warszawy, Łodzi i Słupska. Po kwalifikacjach do gier w Łodzierzy przystąpiło 16 zawodników. Najlepszym zawodnikiem turnieju Counter-Strike Global Offencive LAN Łodzierz 1vs.1 został Maciej Zając ze Słupska, który pokonał w finale Sebastiana Piotrowskiego z Miastka. Trzecie miejsce przypadło Maciejowi Trederowi z Łodzierzy.

Pamiątkowy puchar, medale, dyplomy i nagrody dla zwycięzców i uczestników turnieju ufundowali: miastecka firma ,,Franklin” Spedycja, Transport, Magazynowanie , Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Radny Sejmiku Pomorskiego Mirosław Batruch, e-sportowa drużyna Tox1call oraz dyrekcja ZSP w Łodzierzy

To pierwsze takie wydarzenie zorganizowane w gminie Miastko. Miało ono na celu promowanie e-sportu i zachęcenie młodzieży do rozwoju swojej pasji Organizatorem turnieju był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy.

Fot. ZSP Łodzierz

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05