Rozstrzygnięto kolejny budżet obywatelski

Już po raz trzeci miastczanie decydowali na co wydać miejskie pieniądze.

Tegoroczne głosowanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wzięło w nim udział, aż 3633 mieszkańców, co daje bardzo wysoką frekwencję 22,46 proc. Największą popularnością cieszyło się głosowanie internetowe z którego skorzystało 2832 mieszkańców, natomiast z głosowania osobistego skorzystało 801 osób. Głosujący wybierali spośród wcześniej zgłoszonych przez mieszkańców i zatwierdzonych przez komisję propozycji.

I tak decyzją mieszkańców w okręgu miejskim zrealizowany zostanie w przyszłym roku projekt Multimedialna Szkoła Podstawowa nr 3 (inwestycję tę poparło 620 mieszkańców), zakupiony zostanie sprzęt sportowy niezbędny dla rozwoju dzieci i młodzieży zrzeszonych w klubie MKS Start, który będzie wykorzystywany na boiskach przy ul. Sportowej (604 głosy) oraz zrealizowany zostanie projekt Bezpieczne wejście do Szkoły Podstawowej nr 2 (472 głosy. Na realizację każdej z tych inwestycji przeznaczone zostanie po 50 tysięcy złotych.

Z kolei w okręgu wiejskim zmodernizowana zostanie pracownia komputerowa w szkole w Świerznie (348 głosów i 31 tys. złotych dofinansowania), zbudowany chodnik do szkoły w Dretyniu (to już trzeci etap inwestycji, który tym razem poparło 322 mieszkańców. Ostatnim skierowanym do realizacji zadaniem będzie kontynuacja budowy świetlicy wiejskiej w Tursku (264 głosy). Na dwie ostatnie inwestycje przeznaczone będzie po 50 tysięcy złotych. Łącznie na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego 2018 przeznaczono 281 tys. zł.

Fot. sxc.hu

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05