Reforma służby zdrowia ruszyła

W Miastku nocna opieka chorych bez zmian.

Od 1 października zaczęła obowiązywać tak zwana sieć szpitali. Wraz z jej wprowadzeniem zmieniły się zasady nocnej opieki chorych. Od 1 października w całym kraju za te świadczenie odpowiedzialne są szpitale.

W Miastku oraz w powiecie bytowskim pomoc będzie udzielana nadal w tych samych miejscach. W Szpitalu Miejskim w Miastku Sp. z o.o. przy ulicy Generała Wybickiego oraz w Szpitalu Powiatu Bytowskiego w Bytowie przy ulicy Lęborskiej.

Te same są także godziny udzielania świadczeń w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W dni powszednie lekarze przyjmować będą w godzinach od 18.00 do 8.00, natomiast w weekendy i święta przez całą dobę.

Kiedy można skorzystać z opieki lekarskiej i pielęgniarskiej w punktach nocnej i świątecznej pomocy? W przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub grożących istotnym uszczerbkiem na zdrowiu, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy lub gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Świadczenia w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej udzielane są bezpłatnie dla osób ubezpieczonych. Ich zakres obejmuje także zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego w podstawowej opiece zdrowotnej oraz zabiegi wynikające z konieczności zachowania ciągłości leczenia i pielęgnacji. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta.

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05