Recytowali wiersze w rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II

Już po raz siedemnasty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbył się Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły.

Uczestników tegorocznego konkursu oceniało jury w składzie: Beata Grzybowska, przewodnicząca jury, Anna Drozdek (Biblioteka Pedagogiczna w Miastku) oraz Ewa Szyca (Biblioteka Publiczna w Miastku). Uczniowie oceniani byli w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Wśród gości zaproszonych znaleźli się: radny sejmiku województwa pomorskiego Mirosław Batruch, wicestarosta bytowski Zbigniew Batko, wiceburmistrz Miastka Ewa Kapłan. Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk zaproszonych gości nagrody i dyplomy. Przyjęli również gratulacje i wyrazy uznania. Dyplomy wręczono również pozostałym uczestnikom. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów  jury postanowiło przyznać nagrody:

Kategoria szkoły podstawowe:

I miejsce- Sara Szatlak – SP nr 2 w Miastku
II miejsce – Zuzana Napieraj PMDK w Miastku
III miejsce – Michał Zabrocki SP nr 2 w Miastku

Kategoria szkoły gimnazjalne:

I miejsce – Jolanta Jaśrowska- SP nr 3 w Miastku
II miejsce – Patrycja Brzozowska- SP nr 3 w Miastku
III miejsce – Tomasz Duda- SP nr 3 w Miastku

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Emilia Ramczyk -ZSP w Łodzierzy
II miejsce – Sandra Orlikowska- PMDK w Miastku
III miejsce – Kamil Depka Prądzyński-ZSEU w Bytowie

Wyróżnienia:

-Sonia Wrąbel-ZSP w Łodzierzy

-Monika Miszk I LO w Bytowie

Weronika Krupka -PMDK w Miastku

W czasie wręczania nagród dyrektor Mariusz Treder podziękował wszystkim tym, dzięki którym uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Podziękowania otrzymali również organizatorzy konkursu: Beata Grzybowska, Magdalena Radziszewska, Joanna Treder, Maciej Batruch. Dekoracje na konkurs przygotowała Agnieszka Zwiewka.

Fot. Archiwum szkoły

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05