Przez dwa kontynenty z przystankiem w Miastku

Niewiarygodna wyprawa mieszkańców Bad Fallingbostel.

Dwójka młodych mieszkańców niemieckiego Bad Fallingbostel przejechała na rowerach 21 tysięcy kilometrów po krajach Europy i Azji. W drodze powrotnej Tekla i Konstantin Aiteew zatrzymali się w Miastku, które jest miastem partnerskim Bad Fallingbostel. Tekla jest córką Petry i Jensa Zillmannów. Jej ojciec jest przewodniczącym Komitetu Partnerstwa Miast w Bad Fallingbostel. Kilka lat temu Zillmannowie sami przyjechali na rowerach do Miastka. To oni zaszczepili w córce rowerową pasję.

Państwo Aiteew zdecydowali, że po ukończeniu studiów odwiedzą na rowerach rodzinne strony Konstantina, czyli Karagandę w Kazachstanie. W podróż wyruszyli 1 kwietnia 2015 roku. Podróżowali przez Niemcy, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Turcję, Gruzję, Armenię, Iran – do Kazachstanu. Następnie jechali przez Uzbekistan, Chiny, Wietnam, Laos, Kambodżę, Tajlandię. Do Japonii popłynęli statkiem. Droga powrotna prowadziła przez Mongolię, Rosję, Estonię, Łotwę, Litwę i ponownie Polskę. Dziennie pokonywali od 50 do 100 kilometrów.

Młodzi podróżnicy zapewniają, że podróż minęła bez większych niespodzianek. Raz w Chinach skradziono podręczny sprzęt rowerowy, innym razem przewrócili się doznając niegroźnych kontuzji. Podkreślają, że największym problemem było słabe zaopatrzenie w jedzenie wegetariańskie w Azji.

Fot. UM Miastko

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05