Pomogli młodym decydować o przyszłości

Szkoły i firmy prezentowały swoją ofertę.

II Powiatowe Targi Edukacji i Pracy „Zaplanuj swoją przyszłość” odbyły się w piątek w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie.

Targi skierowane były głównie do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy w najbliższym czasie będą wybierać nowe szkoły lub podejmować pracę. Podczas targów uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych powiatu bytowskiego oraz z ofertą lokalnych przedsiębiorców.

Na stoiskach prezentowały się więc lokalne firmy m.in. Modelana, Expro, Polmor, Wireland, Drutex, SI Metal, Łąccy, Talex, Kołaszewski, PKS. Stoiska miały również fundacja Parasol, Cech, MCK, Powiatowy Urząd Pracy oraz szkoły ponadgimnazjalne. Doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy pomagali także określić predyspozycje zawodowe uczniów. Targi odwiedzili uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego powiatu, którzy dodatkowo mieli możliwość odwiedzenia podczas wizyt studyjnych lokalnych zakładów pracy.

Równocześnie odbywały się także Dni Otwarte szkół tj.: ZSO w Bytowie, ZSEU w Bytowie oraz ZSP w Bytowie. Uczniowie gimnazjów mieli doskonałą okazję zwiedzić i zapoznać się z ofertą tych szkół.

Fot. Archiwum Starostwa Powiatowego

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05