Pomagają wejść na rynek pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Bytowie rozpoczął realizację programu specjalnego „Zaczynam od nowa” finansowanego ze środków Funduszu Pracy.

Celem tego przedsięwzięcia jest znalezienie pracy bezrobotnym i umożliwienie im zdobycia doświadczenia zawodowego. W programie uczestniczą 32 osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bytowie z ustalonym II i III profilem pomocy, będące w szczególnej sytuacji na rynku pracy, w tym osoby korzystające z pomocy społecznej i dłużników alimentacyjnych.

Osoby biorące udział w programie korzystają z czteromiesięcznych staży lub robót publicznych. Uczestnicy programu zostaną objęci kompleksowym wsparciem, zaplanowano dla nich indywidualne i grupowe poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy oraz szkolenie z budowania wizerunku na rynku pracy i motywacji do zmiany. Ponadto uczestnicy mogą liczyć na wsparcie w postaci: bonu wizerunkowego; zwrotu kosztów dojazdu na poradnictwo zawodowe grupowe, szkolenie, staż i roboty publiczne oraz zwrotu kosztów opieki nad dzieckiem podczas pobytu na stażu i pracy w ramach robót publicznych.

Uczestnicy będący na stażu mogą otrzymać premię za znalezienie pracodawcy, który przyjął ich na staż oraz premię za jego ukończenie. Dodatkowo pracodawcy, którzy zatrudnią uczestników programu, na podstawie umowy o pracę po zakończonym stażu i robotach publicznych, przez okres co najmniej dwóch miesięcy, mogą liczyć na jednorazową premię. Program realizowany jest do grudnia 2017 r.

 

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05