Policjanci znaleźli narkotyki i pieniądze

Sześcioro miastczan usłyszało zarzuty.

Miasteccy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o handel narkotykami, a pięciu innym osobom przedstawiono zarzuty m.in. posiadania środków odurzających. Po otrzymaniu informacji, że jeden z mieszkańców Miastka handluje narkotykami, policjanci postanowili przyjrzeć się sprawie. Ich ustalenia dały podstawy do przeszukania jednego z mieszkań w Miastku. W trakcie tej czynności śledczy zabezpieczyli ponad 180 gramów amfetaminy, prawie 10 gramów marihuany i około 20 gramów, najprawdopodobniej metaamfetaminy. Zabezpieczone substancje będą przekazane do badań. Śledczy zabezpieczyli także 11 tys. złotych.

W związku ze sprawą policjanci zatrzymali 27-letnią kobietę i 30-latka. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Zebrane przez śledczych materiały dały podstawy do przedstawienia mężczyźnie zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich sprzedaży. 27-latka odpowie za pomocnictwo w tych przestępstwach. Do sprawy zatrzymani zatrzymani zostali jeszcze trzej mężczyźni w wieku od 19 do 38 lat oraz 18-letnia kobieta. Wszyscy zostali już przesłuchani. Śledczy przedstawili im zarzuty m.in. posiadania środków odurzających. Wobec wszystkich prokurator zastosował dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Za udzielanie środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara pozbawienia wolności do dziesięciu lat, natomiast za posiadanie narkotyków za kratki można trafić na trzy lata.

Fot. KPP Bytów

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05