Policjanci przy drodze do szkoły

Sprawdzają, czy dzieci są bezpieczne.

Policjanci z powiatu bytowskiego rozpoczęli akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą wzmożone kontrole w okolicach szkół i na przyległych drogach.

Mundurowi sprawdzają właściwe oznakowania przejść dla pieszych oraz to, czy kierowcy oraz piesi respektują zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Policjanci prowadzić będą także spotkania edukacyjne w szkołach, gdzie uczniom i opiekunom przypominać będą zasady bezpieczeństwa.

Policjanci przypominają, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym, dziecko do siódmego roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej dziesięcioletniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych).

Trzeba też pamiętać, że zgodnie z przepisami pieszy (bez względu na wiek) poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników dróg.

Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05