Policja w Miastku z narkotestem

Amfetaminę, metamfetaminę, haszysz i marihuanę mogą już wykrywać miasteccy policjanci narkotestem, który otrzymali od władz miasta i powiatu bytowskiego.

Narkotest Dranger 5000 kosztował ponad 16 tysięcy złotych. Oprócz narkotestu miasteccy mundurowi dostali także 60 pakietów do pomiaru zawartości narkotyków w ciele człowieka. Stosuje je najczęściej drogówka, aby sprawdzić, czy zatrzymany kierowca zażywał narkotyki.

Jak zaznacza inspektor Andrzej Borzyszkowski, komendant miasteckiej policji, jego podwładni wykorzystali już 70 takich pakietów i tylko w jednym przypadku ich wynik nie został potwierdzony. – Wyeliminowaliśmy prawie siedemdziesiąt przypadków jazdy pod wpływem narkotyków, no i potencjalnych tragedii ludzkich – zaznacza inspektor Borzyszkowski.

Zakup narkotestu dla funkcjonariuszy w Miastku to wspólne działo miasteckiego magistratu i starostwa powiatowego w Bytowie. Gmina Miastko dała 10 tysięcy złotych, a powiat 7 tysięcy złotych.

O Redakcja

2 odpowiedzi do “Policja w Miastku z narkotestem

 1. Kierowca

  Do miasteckich policjantów pseudo kierowcy jak parkowali na przejsciu dla pieszych na Armii Krajowej tak nadal parkują solic mandaty kretyną a jazda pod prąd na parkingu miedzy Informacja turystyczna a Rossmanem jest codziennoscią nie wspomne o zakazie zatrzymywania przy wiezdzie obok Smakosza prosze zróbcie z tym pozadek !

 2. gość

  Dostali 60 , a wykorzystali już 70 … wartość 16 tyś a razem było 17 tyś ?
  Czy tylko ja czegoś nie rozumiem
  Gdzie tysiąc złotych ? Skąd 10 pakietów ? i dlaczego o tym nie napisali ? Zgubili tak jak policjant pałkę ? czy o co tutaj chodzi ?

Dodaj komentarz

 • O nas

  kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
 • Kontakt

  Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

  redakcja@kuriermiastecki.pl

  tel. 59 724 01 05