Pilnują bezpiecznej drogi do szkoły

Więcej policji przy placówkach oświatowych.

Wraz z nowym rokiem szkolnym rusza policyjna akcja ”Bezpieczna droga do szkoły”, która ma na celu zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym uczniom. Wcześniej policjanci sprawdzili prawidłowość oznakowania dróg w sąsiedztwie szkół i placówek oświatowych.

Funkcjonariusze zapowiadają również wzmożone kontrole drogowe w pierwszych tygodniach września. W pierwszych dniach roku szkolnego nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w rejonie szkół i przedszkoli będą czuwać policjanci. Funkcjonariusze będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane przez kierowców, szczególną uwagę będą zwracać na niewłaściwe zachowanie wobec pieszych, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz parkowanie w miejscach zabronionych.

Policjanci przeprowadzą także cykl spotkań w placówkach oświatowych z najmłodszymi uczniami odnośnie zachowania bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze, przechodzenia przez pasy, noszenia odblasków i innych sytuacji związanych z bezpieczeństwem podczas drogi do szkoły.

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05