Noc Kupały w Zielonym Ruczaju

Będą puszczać wianki na rzece.

Atrakcyjnie zapowiada się Noc Kupały – plenerowa impreza, która odbędzie się w piątek na Zielonym Ruczaju przy ul. Zielonej w Miastku. Zaplanowano koncerty zespołów: OBERIH, Świetliczaki, Mali Świerzowianie, Tutejsi, Świerzowianki i Fantango. Odbędzie się też parada motocykli, a w strefie zabawy i rekreacji wystąpi zespół Gunersi.

Odbędzie się konkurs karaoke, a na koniec około godz. 23.00 puszczone będą wianki na rzeczce Pląsie.

Organizatorami imprezy są samorządy osiedli nr 3 i 5 oraz Osiedle Niepodległości, Miasteckie Towarzystwo Inicjatyw Gospodarczych i Społecznych oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Miasteckie Stowarzyszenie Motocyklowe Gryf. Impreza odbędzie się w piątek, 23 czerwca o godz. 18.00.

Noc Kupały wywodzi się ze słowiańskiego święta, związanego z letnim przesileniem słońca, obchodzonym w czasie najkrótszej nocy w roku. Z czasem powiązano je z obrzędowością chrześcijańską i święto nazywano nocą świętojańską. Jest to święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. Podczas obchodów święta tradycją jest puszczanie wianków na rzekę i palenie ognisk.

fot. sxc.hu

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05