Nie wszystkie projekty budżetu obywatelskiego przeszły weryfikację

27 pomysłów na inwestycje i działania społeczne zostało zakwalifikowanych do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego w Miastku. Komisja weryfikująca zgłoszenia odrzuciła jeden projekt.

Ten odrzucony projekt dotyczył budowy ciągu pieszo-jezdnego ulica Młodzieżowa – os. Niepodległości. Inwestycja ta miała kosztować 50 tysięcy złotych. Dlaczego nie można na niego wydać pieniędzy z budżetu obywatelskiego? Kontrolujący uznali, że 50 tysięcy złotych to za mało pieniędzy, aby wybudować ciąg pieszo-jezdny w tym miejscu ponieważ na terenie tym znajdował się dawny cmentarz żydowski i wszelkie roboty trzeba uzgadniać z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, a ponadto konieczne byłoby przygotowanie dokumentacji projektowej kompleksowej dla większego terenu, w skład którego wchodzi zaproponowana do remontu ulica. Koszt przygotowania takiej dokumentacji oszacowano na 45 tysięcy złotych więc nie ma szans na wykonanie ciągu pieszo- jezdnego z pieniędzy jednej edycji budżetu obywatelskiego.

Wśród projektów, które przeszły weryfikację znalazły się m.in. organizacja festiwalu muzycznego, doposażenie placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 3 w Miastku oraz organizację reggae nad jeziorem.

Głosowanie nad 27 projektami, które ubiegają się o realizację w ramach budżetu obywatelskiego w roku 2017 odbędzie się w Miastku i gminie w dniach 3-21 października.

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05