Nie lekceważmy kłopotów z nadciśnieniem

Kłopotów z ciśnieniem nie lekceważmy.
Choroba ta pojawia się niespodziewanie i nie daje żadnych objawów. Wiele osób, mimo wysokiego ciśnienia nawet przez długi czas czuje się bardzo dobrze. Naszą uwagę powinny zwrócić przede wszystkim: uczucie kołatania i bóle w okolicy serca, bóle i zawroty głowy, duszność, pobudzenie lub zmęczenie i senność.

Zdaniem specjalistów nadciśnieniu sprzyja nadwaga, spożywanie dużych ilości soli i alkoholu a także przyjmowanie niektórych leków, np. pigułek antykoncepcyjnych lub sterydów. Najlepszym lekiem na tę chorobę jest aktywność fizyczna oraz spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Poza tym trzeba zrezygnować z picia alkoholu i palenia papierosów.

Zdaniem kardiologów problemów z ciśnieniem nie można lekceważyć. Pacjent musi być pod kontrolą lekarzy. Nawet jeśli będzie prowadził zdrowy tryb życia.

Fot. Fotolia

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05