Najszybciej wydajemy unijne pieniądze

Województwo pomorskie wykorzystało już 52 procent budżetu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

To najlepszy wynik w Polsce. Ministerstwo Rozwoju podało, że województwo pomorskie wyprzedza w rankingu wdrażania unijnych funduszy nawet programy krajowe, takie jak Infrastruktura i Środowisko czy Wiedza Edukacja Rozwój, wykorzystując największy procent zaplanowanego budżetu.

Województwo pomorskie wydało już prawie 3,9 miliarda złotych na wszystkie 759 projektów. Łączna wartość dofinansowanych projektów to 5,3 miliarda złotych. Na kolejnych miejscach za Pomorzem znajdują się województwa wielkopolskie i lubuskie. Pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczane są m.in. na modernizacje infrastruktury drogowej i kolejowej, wyposażenie szpitali, itp.

Fot.sxc.hu

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05