Na scenie przeciw uzależnieniom

XIV Konkurs Teatralny dla dzieci i młodzieży „Zanim będzie za późno” odbył się w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku.

Jego organizatorem jest Miejsko-Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Miastku pod patronatem Rady Miejskiej w Miastku i Burmistrza Miastka. Celem konkursu jest promowanie życia bez używek.

Występy młodych mieszkańców gminy oceniało jury, które w kategorii pierwszej przyznało: pierwsze miejsce Grupie Teatralnej „Świetliczaki” ze Świetlicy Wiejskiej w Słosinku za przedstawienie pt. „Dylematy Pionokio”, której opiekunem jest Bożena Pontus. Zespół otrzymał nagrodę 500 zł. Drugie miejsce ex aequo zajęły: Koło Teatralne przy Szkole Podstawowej nr 2 w Miastku za przedstawienie pt. „Kontra alkohol” – opiekun Joanna Zabrocka i Grupa Teatralna „Łobuzy Sołtysa” ze Świetlicy Wiejskiej w Miłocicach za przedstawienie pt. „Dzieci zimy”- opiekun Monika Szczepaniak. Oba zespoły otrzymały nagrody po 400 zł.

W kategorii drugiej nagrodę specjalną otrzymał Kabaret „Szpilka z PMDK w Miastku za przedstawienie pt. „Głos rozsądku”. Opiekunem zespołu jest Grażyna Jamniak. Młodzi miastczanie otrzymali 400 zł.

W kategorii trzeciej pierwsze miejsce zajął Zespół Teatralny „W świecie masek” z PMDK w Miastku za przedstawienie pt. „Na śmietniku życia”. Opiekunem grupy jest Magdalena Radziszewska. Zwycięzcy otrzymali nagrodę 500 zł. Drugie miejsce zajął Kabaret „Szpilka” z PMDK w Miastku za przedstawienie pt. „Dwa oblicza”. „Szpilką” kieruje Grażyna Jamniak, a jej zespół otrzymał nagrodę 400 zł.

Ponadto komisja postanowiła nagrodzić za wieloletnią współpracę w zakresie profilaktyki i wychowania dzieci i młodzieży opiekunki młodych artystów Joannę Zabrocką, Grażynę Jamniak i Magdalenę Radziszewską.

Uczniów oceniała jury w składzie: Urszula Zając – przewodnicząca MGKRPA w Miastku, Elżbieta Ardzijewska – MGKRPA w Miastku, Marzanna Kowalczyk – MGOK Miastko i Zbigniew Biliński – MGOK Miastko.

Fot. Archiwum MGOK

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05