Możemy oddychać pełną piersią

Na Pomorzu smog niestraszny.

W wielu miastach Polski odnotowano bardzo wysokie poziomy zanieczyszczeń powietrza, w szczególności pyłu zawieszonego PM10 i z tego powodu w niektórych miejscach wprowadzono czasowo darmową komunikację zbiorową a nawet odwołano lekcje w szkołach. Jak jednak informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku – w Pomorskim powietrzu nie ma szkodliwych pyłów w ilościach zagrażających ludziom.

Duży wpływ na powstawanie smogu mają panujące warunki atmosferyczne, tj. niska temperatura oraz bardzo małe prędkości wiatru. W chłodniejsze dni zwiększa się zapotrzebowanie na ciepło, natomiast spalanie paliw stałych jest głównym źródłem emisji pyłu do powietrza. Na obszarze województwa pomorskiego nie odnotowano w ostatnich dniach przekroczeń poziomów dopuszczalnych. Indeksy jakości powietrza wykazują, że w województwie pomorskim możemy jak dotąd oddychać spokojnie.

Fot. sxc.hu

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05