Młodzi Litwini odwiedzili Miastko

Przyjechali w ramach wymiany partnerskiej między szkołami.
Przez pięć dniu w Miastku przybywało osiemnastu uczniów wraz z dwoma nauczycielami z Gimnazjum w mieście partnerskim Tytuvenai. Młodzi Litwini mieszkali u rodzin swoich przyjaciół ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku.

Podczas pobytu integrowali się z kolegami i wspólnie pogłębiali znajomość języka angielskiego. Uczniowie podczas warsztatów artystycznych przygotowali polsko-litewski koncert, z którym wystąpili dwukrotnie w SP nr 3, a dla uczniów pozostałych szkół podstawowych w Miastku – w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Miastku.

W Centrum Informacji Turystycznej uczniowie z Miastka i Tytuvenai wzięli udział w quizie o Litwie i Polsce, który zakończył się remisem. Młodzi Litwini wraz z Polakami bawili się także na dyskotece w szkole, byli na kąpielisku Lednik, uczestniczyli w niektórych lekcjach, pojechali na wycieczkę do Ustki i Słupska oraz odwiedzili miastecki ratusz, gdzie spotkali się z burmistrzem Miastka Romanem Ramionem. Burmistrz wręczył nauczycielom Gimnazjum w Tytuvenai albumy o Polsce jako prezent dla tamtejszej biblioteki.

W przyszłym roku gimnazjaliści z Miastka pojadą do Tytuvenai z rewizytą.

fot. UM Miastko

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05