Miastczanie zdecydowali na co wydać pieniądze

Dziesięć inwestycji i wydarzeń wybrali miastczanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Na realizację wybranych projektów miasto przeznaczy 496 tysięcy złotych.

Najwięcej głosów, bo 268 zdobyła propozycja „Remont drogi gminnej i chodnika – dojazd do kościoła i cmentarza parafialnego w Wałdowie”. Inwestycja ta będzie kosztowała 49 tys. 888 zł. Na drugim miejscu z 206 głosami znalazł się projekt „Cyfrowa szkoła dla naszych dzieci”, który ma być realizowany w Szkole Podstawowej nr 2 w Miastku. Inwestycja ta będzie kosztowała równe 50 tysięcy zł. Na trzecim miejscu znalazł się projekt „Przebudowa drogi gminnej w Świerznie”, który poparło 205 mieszkańców gminy Miastko. Dzięki temu inwestycja ta dostanie od miasta 50 tys. zł.

Najmniej głosów wśród dziesięciu zwycięskich projektów zdobył pomysł doposażenia placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 3 w Miastku. W tym przypadku 84 głosy wystarczyły, aby inwestycja ta otrzymała dofinansowanie w wysokości 48 tys. zł.

Wybrane projekty będą realizowane w przyszłym roku.

Głosowanie nad projektami zgłoszonymi do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego trwało od 3 do 21 października w Centrum Informacji Turystycznej w Miastku oraz w wybranych lokalach do głosowania. W wyniku głosowania wybrano do realizacji 10 projektów, na łączną kwotę 496818,80 zł.

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05