Kontrolowali kierowców na krajowej dwudziestce

21 mandatów dla kierowców jednego dnia.

Policjanci z powiatu bytowskiego brali udział w międzypowiatowych działaniach „Bezpieczna droga nr 20”, biegnącej m.in. z Miastka do Bytowa. Mundurowi monitorowali ruch w miejscach, w których kierowcy przekraczają prędkość. Miejsca te ujęte są w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na trasie tej wciąż dochodzi do wypadków i kolizji. Niedawno pomiędzy Mądrzechowem a Mokrzynem w zderzeniu forda i mercedesa ranne zostały trzy osoby. Jak wykazały ustalenia śledczych kierujący fordem najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości na zakręcie zjechał na przeciwny pas, doprowadzając do czołowego zderzenia.

W związku z tym mundurowi zorganizowali i przeprowadzili międzypowiatowe działania „Bezpieczna droga nr 20”. Policjanci szczególnym nadzorem objęli miejsca niebezpieczne oraz wskazane przez aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W czasie akcji mundurowi prowadzili wzmożone kontrole. Przede wszystkim celem działań było eliminowanie zachowań kierowców, które prowadzą do wypadków i kolizji. Głównymi przyczynami niebezpiecznych zdarzeń wciąż jest przekraczanie i niedostosowywanie prędkości do warunków drogowych oraz nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu. Policjanci dokonywali statycznych pomiarów prędkości przy pomocy laserowego miernika, a także sprawdzali trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Policjanci na kierujących nałożyli 21 mandatów, z czego aż 17 za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Policjanci zapowiadają, że takie działania odbywać się będą cyklicznie. Zachęcają też do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji można w łatwy i szybki sposób przekazać informację o zagrożeniach bezpieczeństwa.

Fot. KPP Bytów

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05