Kolejne złoto miasteckich zapaśników

Złoty medal wywalczył Kacper Karaśkiewicz podczas Mistrzostw Polski Młodzików (do lat 14) w zapasach w kategorii wagowej do 35 kg.

Zawody odbyły się w Żukowie. Startowało 230 zawodników z 47 klubów z całej Polski. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało trzech zawodników. W kategorii wagowej do 35 kg rywalizowało 21 zawodników. Kacper stoczył pięć zwycięskich pojedynków. W pierwszej walce miał za przeciwnika Jakuba Misia (Zagłębie Wałbrzych). Wygrał z nim przez przewagę techniczną 14:4.

W drugiej walce Kacper zwyciężył Wiktora Żukowskiego z Budowlani Olsztyn na punkty 8:5.

W trzeciej walce nasz zawodnik spotkał się z Bartoszem Poniatowskim (MOSiR Grajewo), którego położył na łopatki w pierwszej rudzie walki. W czwartej walce o wejście do finału Kacper walczył z Fabianem Niedźwiedzkim (Mazowsze Teresin). Była to jego najtrudniejsza walka. Zawodnik z Teresina walczył bardzo nisko pochylony. – Ta pozycja uniemożliwiała przeprowadzenie jakiejkolwiek akcji technicznej – relacjonuje Kazimierz Wanke, trener ZKS Miastko. – Kiedy obydwoje znajdowali się w pozycji parterowej (na kolanach), to przeciwnik zrobił kilka obejść, które dały jemu prowadzenie w walce na punkty 6:0. Pod koniec drugiej rundy Kacper zaatakował, nie mając nic do stracenia. Wykonał dwa wózki za klatkę piersiową, lecz to jeszcze nie dawało zwycięstwa (zapis punktowy 4:6). Na 10 sekund do końca Kacper wykonał kolejne dwie akcje techniczne tego samego rodzaju za dwa punkty i równo z gongiem zapis na tablicy punktowej 8:6 oznajmił zwycięstwo zawodnika.

W finale Kacper spotkał się z Igorem Krawczyńskim (Gwardia Warszawa) pokonując go gładko przez przewagę techniczną 12:1. W tej walce Kacper wykonał wiele udanych akcji technicznych tj. wózki, sprowadzenia, rzuty przez ramię. Pozostali zawodnicy z Miastka zajęli dalsze lokaty. Jakub Dobrowolski w kategorii wagowej do 59 kg – dziewiętnaste miejsce, a Wiktor Wojciechowski w wadze do 35 kg – dwudzieste pierwsze miejsce. W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko był 24 na 47 startujących klubów. – To co Kacper pokazał na macie przeszło wszelkie nasze oczekiwania – cieszy się Kazimierz Wanke. – W walce finałowej pokazał prawdziwą klasę zapaśnika. Kacper zasługuje na najwyższe uznanie. Jest najlepszy w Polsce w kategorii wagowej do 35 kg. Do każdej walki podchodził bardzo zmotywowany i zdeterminowany. Dziękujemy wszystkim kibicom z Miastka i z Łękini, a w szczególności rodzicom Kacpra, za gorący doping naszych zawodników.

Fot. Archiwum Klubu

Kacper Karaśkiewicz z mamą Sylwią i dwukrotnym mistrzem olimpijskim Andrzejem Wrońskim.

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05