Każdy wrócił z medalem

Wszyscy miasteccy zapaśnicy, którzy wzięli udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów stanęli na podium w swoich kategoriach wiekowych.

W zawodach udział brało udział 96 zapaśników do lat siedemnastu z 23 klubów, w tym silne reprezentacje z Białorusi, Holandii, Norwegii i Niemiec. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało trzech zawodników. Międzynarodowym wicemistrzem Polski w kategorii wagowej do 69 kg został Piotr Zabłocki, który w drodze po medal pokonał: Danila Kabanetsa z Białorusi kładąc go na łopatki, Artisona Valsakovicha (Białoruś) na punkty przy stanie 6:6, Adriana Cieślaka (Agros Żary) przez przewagę techniczną 10:0. Dopiero w finale miastczanin przegrał z kolejnym reprezentantem Białorusi Nikitą Migunem na punkty 1:4.

Z koeli Paweł Zabłocki zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 76 kg. Przegrał tylko jedną walkę z zawodnikiem Białorusi Elnurem Mirzgiewem na punkty 1:4. Także tylko jedną walkę – z aktualnym mistrzem Polski tej kategorii wagowej Dominikiem Dudzińskim – przegrał na punkty Artur Szczęsny, który zdobył brązowy medal w wyższej kategorii wagowej do 50 kg. W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko zajął wysokie piąte miejsce. – Bardzo cieszy mnie fakt, że nasi zapaśnicy – kadeci należą do ścisłej czołówki krajowej – mówi Kazimierz Wanke, trener zapaśników z Miastka. – Piotr Zabłocki potwierdził swoją klasę i był najlepszym z Polaków w kategorii wagowej do 69 kg. Piotrek jest wytypowany przez Polski Związek Zapaśniczy do dziesięcioosobowego składu do reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy w Szwecji, które rozegrane będą w lipcu.