Grzegorz Wanke z medalem

Udany występ miastczanina.

Srebrny medal wywalczył Grzegorz Wanke w rozgrywanych w Raciborzu Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Miastczanin reprezentował Unię Racibórz.

W zawodach wystartowało 110 zawodników z 26 klubów. Grzegorz Wanke startował w kategorii wagowej do 66 kg. Stoczył cztery zacięte pojedynki. Dopiero w finale, po bardzo dużych emocjach, przegrał minimalnie na punkty (2:3) z bardzo silnym zawodnikiem z Kartuz Gevorgem Sahakyanem. Grzegorz w tej walce był aktywniejszym zawodnikiem. Pod koniec drugiej rundy Grzegorz dał się sprowadzić do parteru, tracąc dwa punkty i całą walkę przegrywając 2:3. Pozostali wychowankowie Zapaśniczego Klubu Sportowego zdobyli następujące lokaty: Filip Petrończak (66 kg) – ósme miejsce, Mateusz Wanke (71 kg) – dziewiąte miejsce i Hubert Rudnik (85 kg) – piętnaste miejsce.

Fot. Archiwum klubu

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05