Dziewczyny powalczą w finale wojewódzkim

Siatkarki plażowe z miasteckiego gimnazjum zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego Gimnzajady.

Najpierw jednak biorące udział w rozgrywkach XVIII Gimnazjady w plażowej piłce siatkowej dziewczęta – Martyna Żurawik, Patrycja Kropiewska i Julia Synak – zajęły pierwsze miejsce w finale powiatowym, który odbył się 30 maja w Bytowie. Drugie miejsce w tym etapie zmagań zajęły Katarzyna Śniegulska i Klaudia Łopacka.

 

Półfinał wojewódzki odbył się 2 czerwca również w Bytowie. Dziewczęta spotkały się tam z zawodniczkami z Człuchowa, Słupska i Debrzna. Po rozegraniu meczów systemem „każdy z każdym ” zawodniczki zajęły pierwsze miejsce i zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 12 czerwca w Gdyni. Skład zwycięskiej drużyny: Katarzyna Śniegulska, Klaudia Łopacka i Julia Synak.
Drużyna chłopców w składzie Dominik Wójtowicz i Wiktor Gajewski po ciężkiej walce w finale powiatowym zajęła ostatecznie drugie miejsce.

Fot. sxc.hu

 

O Redakcja

Dodaj komentarz

  • O nas

    kuriermiastecki.pl jest rozszerzoną, codziennie aktualizowaną, wersją miesięcznika „Kurier Miastecki Gazeta Pomorza" ukazującego się w gminie Miastko od 2006 roku. Wydawcą portalu oraz gazety jest wydawnictwo AG Media sp. z o.o. - lider bezpłatnej prasy na Pomorzu Środkowym.
  • Kontakt

    Masz ciekawy temat pisz lub dzwoń

    redakcja@kuriermiastecki.pl

    tel. 59 724 01 05